جستجو کردن
Close this search box.
نمایندگی ال جی

علت گرم نشدن ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین ظرفشویی ال جی نیز مانند سایر برند ها ممکن است در عملکردش دچار اختلال شود. یکی از ایرادات شایع در این دستگاه ،گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی  است، که همین مشکل باعث بروز اشکالات مختلفی می شود. در صورت وقوع این مشکل چون دمای آب برای شست و شو بالا نیست ظروف به خوبی شسته نشده و چربی زدایی نمی شود ، و در نتیجه  دستگاه در عملکردش دچار اختلال می شود. برای فهمیدن دلایل و علت این موضوع قصد داریم در این مقاله به عمده دلایل گرم نشدن ماشین ظرفشویی ال جی بپردازیم.

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

در قسمت زیرین سینک یک شلنگ وجود دارد که آب گرم ماشین ظرفشویی از طریق آن وارد دستگاه می شود. سپس بازو های اسپری آب درست به همانند یک سیستم آب‌پاش، آب را با فشار قوی بر روی ظروف می ‌پاشند. دمای این آب باید تقریبا بالای 140 درجه فارنهایت باشد ، چرا که اگر آب وارد شده به ماشین ظرفشویی به حد کافی گرم نباشد ، در هنگام فرآیند شست وشوی ظروف، به خوبی چربی زدایی انجام نمی شود و در تمیزی ظروف مشکلاتی بوجود می آید.

دلایل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی

 در ادامه چند نمونه از متداول ‌ترین دلایل گرم نشدن  ماشین ظرفشویی ال جی را با هم مورد بررسی قرار می ‌دهیم:

  • سوختگی ترموفیوز ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از قطعات ماشین ظرفشویی ترموفیوز یا فیوز حرارتی نام دارد که وظیفه آن در داخل ماشین ظرفشویی ال جی ، تنظیم دمای آب درون دستگاه است. اگر این قطعه دچار آسیب یا سوختگی شود ،دمای درونی منبع آب ماشین ظرفشویی ال جی کاهش خواهد یافت. در صورت مشاهده سوختگی قطعه فیوز بهتر است در سریع ‌ترین زمان ممکن نسبت به  تعویض آن اقدام کنید.

  • خرابی تایمر ماشین ظرفشویی ال جی

یکی از مهم ترین دلایل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی خرابی تایمر دستگاه است. تایمر یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات ماشین ظرفشویی است و در صورت خرابی و عملکرد ناقص آن به سایر قسمت ها به مرور آسیب زیادی وارد می کند. همچنین ممکن است نوسانات برق  روی برد دستگاه شما تاثیر گذاشته و مشکلات فراوانی را به همراه داشته باشد.

اگر برد ماشین ظرفشویی شما از کار افتاده است، این موضوع ممکن است عملکرد ناقص دستگاه و مشکل آبگیری و گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی ال جی را به همراه داشته باشد. در صورتی که به تعمیر برد نیاز پیدا کردید، بهتر است حتما با واحد تعمیرات در نمایندگی ال جی تماس حاصل فرمایید. زیرا در صورت سوختگی قطعات مهمی مانند خازن، برد ماشین ظرفشویی نیز نیاز به تعویض خواهد داشت.

  • مشکل سیستم المنت حرارتی ماشین ظرفشویی برند ال جی

یکی دیگر از مشکلات شایع در گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی این است که المنت ماشین دچار مشکل شده است و در صورت وقوع این اتفاق دمای آب ورودی به دستگاه کاهش خواهد یافت در نتیجه چربی ‌های ظروف به درستی تمیز نمی ‌شوند و لکه ‌ها بر روی ظروف باقی می ‌مانند. بررسی قطعه مهمی همانند المنت حرارتی، نیاز به تجربه و دانش تخصصی بالایی دارد. بهتر است برای رفع چنین مشکلی حتما با یک تعمیرکار متخصص  و حرفه ای در نمایندگی ال جی تماس بگیرید.

  • نقص در ترموستات

نقش ترموستات و هیتر در ماشین ظرفشویی، گرم کردن آب دستگاه است. در صورت بررسی موارد گفته شده، اگر مشکل ماشین ظرفشویی کماکان برطرف نشد، به احتمال فراوان مشکل از قطعه ترموستات است. قطعه ترموستات قابل تعمیر نیست و باید آن را با یک جنس اصل و فابریک عوض کنید. زیرا اجناس تقلبی موجود در بازار به تدریج شما را با مشکلات دیگری در آینده مواجه خواهند کرد. تعمیرکاران ما در نمایندگی ال جی با استفاده از اجناس اصل و اورجینال دستگاه شما را به بهترین حالت ممکن تعمییر می نمایند.

  • خرابی پمپ حرارتی ماشین ظرفشویی ال جی

سیستم المنت و موتور از قطعات مهم تشکیل‌دهنده پمپ حرارتی ماشین ظرفشویی برند ال جی به شمار می‌آیند. در صورت آسیب‌دیدگی المنت و پمپ حرارتی مشکل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی ال جی پیش می‌آید. همزمان با فرایند پاشش آب روی ظروف داخل دستگاه، پمپ حرارتی عملیات حراردت‌دهی به آب را آغاز می‌کند. در صورتی که آب ماشین ظرفشویی ال جی گرم نشد، به احتمال فراوان مشکل از سوختگی پمپ حرارت است. در نتیجه باید این قطعه را عوض کنید.

  • ایراد در سنسور حرارتی ماشین ظرفشویی برند ال جی

بروز هرگونه ایراد یا نقص در سنسور حرارتی می‌ تواند یکی از مهم ‌ترین دلایل گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی ال جی به شمار آید. سنسور حرارتی ماشین ظرفشویی ال جی وظیفه تشخیص دمای دستگاه را به عهده دارد. چنانچه این قطعه دچار ایراد شود، دمای آب به طرز صحیح تشخیص داده نمی ‌شود و در نتیجه با گرم نشدن آب داخل ماشین ظرفشویی ال جی مواجه خواهیم شد.

  • مشکل در سیستم لوله‌ کشی

یکی از مهم ‌ترین موارد در رابطه با لوله‌کشی نادرست برای ماشین ظرفشویی برند ال جی این است که دستگاه به درستی لوله‌کشی نمی ‌شود و مشکلات زیادی برای سیفون رخ می ‌دهد. در صورتی که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شما بیش از حد در لوله پایه فرو برود، آب خیلی سریع از دستگاه خارج می ‌شود. این موضوع باعث می ‌شود تا آب به درون دستگاه جریان پیدا کند و سپس به‌وسیله سیفون تخلیه شود. در چنین حالتی آب برای مدت زمان طولانی جریان پیدا می ‌کند و دستگاه ارورهای مختلفی در صفحه نمایش نشان خواهد داد.

این خطا ها تمامی چرخه‌ های شستشو و خشک کردن را لغو می ‌کنند .برای جلوگیری از بوجود آمدن چنین مشکلاتی به شما پیشنهاد می ‌کنیم تا شلنگ تخلیه را بالا آورده و سپس با استفاده از براکت آن را در جای خود ثابت نگه دارید. فراموش نکنید که شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی شما نباید بیشتر از 10 سانتی‌متر در لوله پایه قرار بگیرد و باید حداقل 65 سانتی‌متر از سطح زمین بالاتر باشد.

علت گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی

تعمیر گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی یکی از متداول ترین  مشکلاتی است  که ممکن است شما هم با آن مواجه شده باشید. ماشین ظرفشویی، دستگاهی اتوماتیک است که ظروف را با آب گرم به خوبی تمیز می‌کند. وقتی آب گرم نشود ظروف به خوبی شسته و خشک نمی‌ شوند. اگر این مشکل زود برطرف نشود ممکن است به دستگاه آسیب جدی وارد شود و مجبور به تعمیر و خرید قطعات خراب شده  دستگاه باشید .

اگر شما هم با مشکل گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی ال جی مواجه هستید و حسابی اعصابتان به هم ریخته است با تعمیرکاران متخصص ما  در نمایندگی ظرفشویی ال جی در ارتباط باشید تا علل و راه‌ های رفع مشکل دستگاه شما را بررسی کرده و در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

021-65116453